Филмови

 • Игран филм Недела (16.07.2017) 23:25

  СТАНОТ

  САД, 2014

  Режија: Ерик ван Лој
  Улоги: Карл Урбан, Џејмс Марсден, Вентворт Милер
  Жанр: трилер

 • Игран филм Недела (16.07.2017) 20:15

  ТАЈНАТА ВО НЕЈЗИНИТЕ ОЧИ

  САД, 2015 

  Режија:  Били Реј
  Улоги: Чуител Еџиофор, Никол Кидман, Џулија Робертс, Алфред Молина
  Жанр: драма/ трилер

 • Игран филм Сабота (15.07.2017) 23:15

  НЕРАЗУМЕН ЧОВЕК

  САД, 2015

  Режија и сценарио: Вуди Ален
  Улоги: Хоакин Феникс, Ема Стоун, Паркер Поузи
  Жанр: мистерија/драма

 • Игран филм Сабота (15.07.2017) 08:15

  КНИГА ЗА ЏУНГЛАТА

  САД, 1994

  Режија: Стефен Сомерс
  Улоги: Џејсон Скот Ли, Кери Елвејс, Лена Хеди
  Жанр: семеен/ авантура

 • Игран филм Петок (14.07.2017) 21:00

  НОЌ ВО СТАРО МЕКСИКО

  Шпанија/ САД, 2014

  Режија: Емилио Арагон
  Улоги: Роберт Дувал, Џереми Арвин, Луис Тосар
  Жанр: драма/ авантура

 • Игран филм Четврток (13.07.2017) 20:15

  ЧЕВЛАР

  САД, 2014

  Режија: Томас Макарти
  Улоги: Адам Сендлер, Дастин Хофман, Стив Бушеми, Ден Стивенс
  Жанр: драма/ комедија/ фантазија

 • Игран филм Среда (12.07.2017) 20:15

  ЗАРОБЕНИ ВО ЉУБОВТА

  САД, 2012

  Режија: Џош Бун
  Улоги: Шајлин Вудли, Грег Кинер, Џенифер Конели, Кристен Бел
  Жанр: романтична комедија

 • Игран филм Вторник (11.07.2017) 20:15

  ГОЛЕМА ЅВЕРКА

  САД, 2015

  Режија: Ник Сендоу
  Улоги: Патриша Аркет, Мајкл Империоли, Винсент Пјаца, Мајк Стар
  Жанр: крими драма/ мистерија/ трилер

 • Игран филм Понеделник (10.07.2017) 20:15

  ДОЈАВУВАЧ

  САД, 2010

  Режија: Лариса Кондрацки
  Улоги: Рејчел Вајз, Моника Белучи, Ванеса Редгрејв, Дејвид Стратерн
  Жанр: драма

 • Игран филм Недела (09.07.2017) 23:15

  МРТВА ТОЧКА

  САД, 2015

  Режија: Адам Алека
  Улоги: Томас Џејн, Лоренс Фишберн, Ела Балентајн, Џим Вотсон
  Жанр: трилер

Pages