Политика

Кампања за референдумот

Преку кампања ќе го доближиме Договорот со Грција до граѓаните, најави премиерот Заев. Стратегијата ќе се крои на владина седница. Конуслтации и во ВМРО-ДПМНЕ...

Повеќе
Македонија

17 години рамковен договор

17 години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. Оценка- документот е основа на соживот, гарант дека насилството нема да биде механизам за постигнување цели...

Повеќе
Авиосообраќај

„Виз ер“ суспендира летови

Една недела откако Владата го поништи тендерот, авиокомпанијата „Виз ер“ ја прекинува продажбата на билети за дестинациите Скопје-Барселона и Охрид-Лондон...

Повеќе
Турција

Економски потреси

Економски потреси поради инфлацијата на турската лира. Наметнатите повисоки царини од Вашингтон, на челикот и на алуминиумот предизвикаа пад на лирата. Ердоган најавува барање нови сојузници...

Повеќе
  • Владата на утрешната седница ќе донесе одлука за начинот на промоција на претстојниот референдум. Премиерот Заев најави оти ќе се обидат преку кампања, Договорот со Грција да го приближат до сите граѓани. Во ВМРО-ДПМНЕ се водат консултации по што ќе се искристализира нивниот став. Според Мицкоски, погрешен одговор е полош од никаков одговор...

  • Реал Мадрид вечерва оствари победа од 3:1 над Ливерпул и на тој начин го освои својот 13-ти трофеј во Лигата на шампионите и трет по ред, по два гола кои дојдоа по неверојатни грешки на голманот на „црвените“, Лорис Кариус.

  • Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

    Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

    Состојки: